Dane firmy

https://wesola-rodzinka.pl/ • Rozstęp mięśni prostych brzucha łódź


"Wesoła Rodzinka" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


Kościelna 45B, 60-537 Poznań

Tel: 535 565 331

Oceń firmę (5 z 1 głosów)

Krótki opis firmy:

W okresie ciąży, najczęściej w ostatnim trymestrze, u niektórych kobiet dochodzi do rozejścia się obu mięśni prostych brzucha na boki w obrębie kresy białej. Kresa biała, stanowiąca splot kolagenowych włókien rozcięgien mięśni brzucha, ulega wówczas zwiotczeniu i poszerzeniu pod wpływem zwiększonego wydzielania hormonów - relaksyny oraz elastyny, które zmiękczają tkankę łączną.

Zwiotczenie i rozciągnięcie tkanki łącznej kresy białej nie daje dolegliwości bólowych, dlatego w celu rozpoznania rozstępu mięśni prostych brzucha należy wykonać specjalny test. Podczas leżenia przy ugiętych nogach w kolanach oraz podniesionej głowie należy dotknąć mięśni brzucha od mostka do pępka. W przypadku ich rozejścia się można wyczuć pod palcami dość dużą dziurę.

Rozstęp mięśni prostych brzucha w Łodzi jest leczony m.in. w Centrum Okołoporodowym Wesoła Rodzinka. Pracujący tam sprawdzony fizjoterapeuta proponuje pacjentkom odpowiednie ćwiczenia, które mogą wykonywać w domu po zakończeniu okresu połogowego.

Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Inne firmy w pobliżu:

Komputronik Biznes


Wołczyńska 37, Poznań

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.


Czarnkowska 7, Poznań

Manager Piotr Mowczun


Jachtowa 3, Luboń